تصویر پست

اکثر ظروفی چون ظروف سرامیکی ، شیشه ای و چینی برای استفاده درون مایکروویو ها قابل استفاده هستند اما ممکن است برخی از این نوع ظروف تقلبی دارای موادی در ساختار خود باشند که آنان را برای استفاده درون مایکروویو نا ممکن کرده باشند و یا حتی ممکن است از رنگ و طرح هایی که برخی از این ظروف دارند باعث شود تا برای استفاده درون مایکروویو ها نامناسب شوند ، اکثر مارک های معتبر بر روی بسته بندی ظروفی که قابلیت استفاده در مایکروویو ها را داشته باشند برچسب ایمن بودن در مایکروویو را بر روی بسته بندی ظروف خود قرار داده اند که نشان دهنده مقاومت این مدل ظروف در برابر گرما و حرارت است

چگونه از ظروف پلاستیکی در داخل مایکروویو استفاده کنیم؟

برخی از ظروف پلاستیکی قابلیت استفاده در مایکروویو را فراهم آورده اند ، اما حتما به برچسب قابلیت استفاده درون مایکروویو دقت کنید چرا که برخی از پلاستیک ها برای استفاده در مایکروویو ها خطرناک هستند . پس بهتر است قبل از استفاده از ظروف پلاستیکی درون مایکروویو ها از بی خطر بودن آن ها مطمئن شوید.

برای گرم کردن غذا می‌توانید ظروف پلاستیکی مخصوص را داخل مایکروویو بگذارید. ظروف یکبار مصرفی هم در بازار وجود دارد که می‌توانید از آنها در مایکروویو استفاده کنید، ولی قبل از استفاده حتما از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

برای حفظ کیفیت غذا هنگام گرم کردن، حتما غذا را داخل ظروف در دار یا از روکش پلاستیکی مخصوص استفاده کنید، ولی دقت کنید که روکش پلاستیکی با غذا تماس نداشته باشد و علاوه بر این، هنگام گرم کردن غذا در ظرف را نیز محکم نکنید.

ظروف گالیو با دارا بودن دکمه خروج بخار مناسب برای استفاده در داخل مایکروویو می باشد.