تصویر پست

پلاستیک‌ها، پلیمرهایی هستند که از مواد اولیه‌ای به نام مونومر ساخته شده اند.مونومرها موادی سمی بوده و برای سلامت انسان مضر است.اما پلیمرها خنثی بوده و مشکلی ندارند.اشکال کار اینجاست، معمولاً در فرایند تهیه پلیمرها مقداری مونومر قابل جدا شدن باقی می‌ماند. به همین دلیل اگر از ظروف یکبار مصرف نامرغوب استفاده شود، احتمال مهاجرت این مونومرها به ماده غذایی وجود دارد. بنابر این در استفاده از پلاستیک‌ها به عنوان ظروف غذا، باید از هر نوع پلاستیکی جهت مواد غذایی استفاده نشود.

پلاستیک های PP اکثر پلاستیک های بی خطر هستند که برای استفاده مجدد قابل استفاده هستند. این بسته بندی را برای محصولات لبنی ، جعبه های انبار ، ظروف پلاستیکی درست می کند و می توان با خیال راحت در اجاق های مایکروویو ، یخچال ، ماشین ظرفشویی ، برای حمل و نقل و غیره قرار داد.

چند نکته در هنگام استفاده از ظروف پلاستیکی

بعد از استفاده از مواد اولیه ظروف پلاستیکی ، بلافاصله آن را بشویید یا حداقل آن را در آب غوطه ور کنید . برای حفظ بوی خنثی پلاستیک ، بعد از شستشو با نمک بپاشید یا با جوش شیرین و آب آن را مالش دهید. سرکه همچنین یک راه حل مناسب برای ضد عفونی کننده و “بوییدن” بو است.

اگر پلاستیک را در ماشین ظرفشویی بشویید ، از قوی ترین برنامه آن ،استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث تغییر شکل آن شود. ظروف پلاستیکی را در قسمت بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید تا در تماس مستقیم با جت آب گرم قرار نگیرد. ظروف پلاستیکی را در قسمت های معلق آشپزخانه که در معرض خطر تبخیر در حین پخت و پز هستند قرار ندهید ، زیرا در غیر این صورت بوی “سوزان” دریافت می کنند که خلاص شدن از شر آن عملا غیرممکن است.

متداول ترین کاربرد ظرف نگهداری غذا، بسته بندی و حمل غذا، و نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی در یخچال است. این ظروف به دلیل دارا بودن درب های محکم، جلوگیری از رسیدن آلودگی به مواد غذایی و عدم تبادل هوای بیرون و داخل ظرف، برای مدت بیشتری از فساد غذا جلوگیری می کنند. یکی از کاربرد های مهم دیگر ظروف نگهداری، نگهداری منجمد و طولانی مدت مواد غذایی در فریزر است

ظروف گالیو با استفاده از ماده اولیه PP مناسب در تماس با غذا ، تاییدیه سازمان غذا و دارو جمهوری اسلامی ایران ضامن سلامتی شماست.

بـعـدی
Microwave – Safe