تصویر پست

فاقد بیسفنول آ

احتمالا هنگام خرید ظروف پلاستیکی BPA-free مواجه شده اید. آیا تاکنون این سوال برای شما پیش آمده است که BPA چیست و چرا برای یک ظرف پلاستیکی نداشتن آن امتیاز است؟ خواندن مقاله زیر به شما کمک می کند که دانش خود را در مورد انواع ظروف پلاستیکی و کاربرد هر کدام از آنها بالا ببرید.

بیسفنول آ با نام اختصاری BPA حاوی دو حلقه فنولی است و در ساخت پلاستیک هایی مانند پلی کربنات و نیز رزین های اپوکسی که به عنوان پوشش داخلی قوطی های کنسرو مواد غذایی استفاده می شوند به کار می رود. بیسفنول آ ساختار و عملکردی شبیه به هورمون استروژن دارد و می تواند آثار استروژنیک و اختلال در عملکرد غدد درون ریز داشته باشد. این ماده می تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند افزایش احتمال بیماری هایی مانند کاهش باروری مردان و زنان، افزایش احتمال سرطان پروستات و سینه، بلوغ زودرس، اختلالات متابولیکی مانند دیابت نوع دو، بیماری های قلبی، کبدی و مشکلات رفتاری عصبی از قبیل پیش فعالی در کودکان شود. از محصولاتی که ممکن است حاوی BPA باشند می توان به مواد غذایی کنسرو شده، مواد بسته بندی شده در ظروف پلاستیکی، اسباب بازی، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و کاغذ قبض های رسید اشاره داشت. BPA از اپوکسی رزین ها و پلی کربنات ها می تواند آزاد شده و به ماده غذایی مهاجرت نماید. همچنین به دلیل لیپوفیلیک بودن ممکن است از طریق تماس پوستی نیز جذب شود . میزان دریافت قابل تحمل (TDI) این ماده 4 میکروگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز تعیین شده است. حد مجاز مهاجرت این ماده از بسته بندی به مواد غذایی طبق طرح کمیسیون اروپا در سال 2018 از 0.6 به 0.05میلی گرم به ازای هر کیلوگرم ماده غذایی تصویب شد.منبع اصلی جذب آن در بدن از طریق رژیم غذایی است. در مطالعه ای مشخص شد که مصرف سوپ کنسروی سبب افزایش سطح بیسفنول آ در ادرار افراد شد. همچنین قابلیت انتقال آن از برخی بطری های پلاستیکی شیر کودکان حاوی BPA به محتوی داخل وجود دارد. از آن جایی که نوزادن می توانند از پر مواجهه ترین گروه ها با این ماده باشند استفاده از بطری های بدون بیسفنول آ برای کودکان ضروری به نظر می رسد. مهاجرت BPA در محصولات کنسروی به ویژه مواد حاوی روغن بالا اتفاق می افتد.

چگونه وارد بدن انسان می شود؟

منبع اصلی جذب BPA در بدن از طریق رژیم غذایی انسان ها است. هنگامی که ظروف با هدف نگهداری مواد غذایی از BPA ساخته می شوند، تمام BPA به محصول وارد نمی شود. ولی بخشی از آن را به شکلی با محتوای محتویات ظروف مخلوط می شود، به ویژه هنگامی که مایعات درون ظروف BPA نگهداری شوند.

به عنوان مثال، اخیرا یک مطالعه نشان داد که برای شرکت کنندگانی که از غذاهای بسته بندی به مدت سه روز اجتناب کردند سطوح بیسفنول آ در ادرار آن ها نسبت به هنگامی که از غذاهای بسته بندی استفاده کردند، 66٪ کاهش یافت. علاوه بر این، WHO گزارش داد که سطح BPA در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند تا 8 برابر کمتر از نوزادانی است که از شیشه شیر ساخته شده از BPA تغذیه می کنند.

تاثیرات زیست محیطی بیسفنول A

در سال 2009 نتایج بررسی اثرات بیولوژیکی پلاستیسایزر ها (یکی از فراورده های  بیسفنول آ) در حیات وحش منتشر شده است. این بررسی که توسط انجمن رویال انجام شده است نشان می دهد که که BPA بر تولید مثل در همه گروه های جانداران مورد مطالعه اعم از نرمتنان، خرچنگ ها، حشرات، ماهی ها، دوزیستان و … تاثیر می گذارد، و در نتیجه منجر به اختلالات ژنتیکی می شود.

نتیجه گیری

با توجه به شواهد موجود بهتر است تلاش کنید تا میزان قرار گیری خود را در معرض این ماده شیمیایی و سایر سم های غذایی کاهش دهید به خصوص خانم های باردار بهتر است که از این ماده دوری کنند به ویژه در طی مراحل اولیه بارداری خود. استفاده از بطری هایی که دارای علامت pc روی خود می باشند و یا استفاده از غذاهای کنسروی مسلماً نمی تواند برای انسان خیلی نگران کننده باشد. به طور کلی استفاده از ظرف های پلاستیکی عاری از این ماده شیمیایی به تلاش بسیار کمی نیاز خواهد داشت و در نهایت می تواند تاثیر بسیار خوبی در سلامتی شما داشته باشد. اگر تصمیم دارید تا از غذاهای تازه و کامل استفاده کنید به صورت خودکار میزان قرارگیری خود را در در معرض این ماده شیمیایی کاهش داده اید.

با ظروف گالیو خیالتان از بابت بیسفنول آ راحت باشد

بـعـدی
Phthalate – Free